Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 21.05.07 10:52:33 | Shlédnuto:13089 | Mirka   Pedagogické asistentky ve škole
Chtěla bych se zeptat rodičů,jak to mají ve škole s sped.asistentkami.Na tento rok má David na všechny předměty,na příští školní rok SPC mi napsalo jen pět předmětů s ped. asist.zbytek prý zvládnou učitelé.Nesouhlasím s tím,budu se odvolávat.Jak to máte vy?


Příspěvky do diskuse:

| 26.05.07 12:47:53 | Shlédnuto:14312 | jiřina   Re:Pedagogické asistentky ve škole
jmenuji se Jiřina můj syn má svalovou distrofii a asistentka chodí taky jen na nějaké předměty já nemám e-mail tak píši své dcery e-mail Vendula48@seznam.cz

| 29.05.07 17:24:50 | Shlédnuto:14538 | Eva   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Mohl by mě prosím někdo napsat,poradit jak je to vlastně s osobní či pedagogickou asistencí u dětí se svaluvou dystrofií?Syn s tímto onemocněním chodí do páté třídy.Jelikož jsme v malé vesnicé škole tak asistenta nemáme.Od září přestupujem na druhý stupen do větší školy kde asistent bude třeba a škola nemá s tím zkušenosti mám z toho trochu strach.Jak je to vlastně s placením asistenta a kolik si tak vydělá?Když se tak poptávám, každýho samozdřejmě zajímá plat.Možná si budu muset dělat asistenta sama,ale to si nedovedu moc představit,protože si vlastně vůbec neodpočinu.tat nevím...

| 30.05.07 09:22:04 | Shlédnuto:14490 | Luong   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Máme syna chodí 5.třidy ale od zaří ve škole kde chodí nebude asistent prý řodiče musí do školy dělat svým dětmi sami asistenta.Jak máme dělat?máte taky podobně problém? syn má DMD.

| 30.05.07 09:37:32 | Shlédnuto:14420 | Ilona   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Máme syna 17 let, chodí do 1.ročníku gymnázia. Pedagogickou asistentku má od 7.třídy ZŠ. Předtím byli civilkáři. Základem toho mít pedag.asist. je posudek z pedagogického centra. My jsme byli v pedagogickém centru při Jedličkově ústavu. Z posudku vyplývá, že pro našeho Martina je vhodná integrace. Škola žádá na kraj o fin.prostředky, protože pedag.as. nemusí hradit rodiče, ale stát. Jelikož těch peněz není dost, tak např. náš ředitel školy kromě žádosti na kraj žádá o finanční prostředky i magistrát u nás v Kladně. Prostředky jsou vždy na rok a pak se žádá znovu. Co Martin chodí do školy neměli jsme problém, peníze se vždy našly.
Ale nejdůležitější je vztah asistenta. My máme s naší asistentkou až rodinný vztah, takže ona pro Martina dělá to, co bychom dělali my, bez ohledu na to, že je vlastně pedag.as.
Myslím, že vše je na přístupu konkrétní školy a konkrétních lidí. Podle našeho příkladu je vidět, že když se chce tak to jde.
Držíme všem palce.

| 31.05.07 21:53:26 | Shlédnuto:14391 | Eva   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Tak jsem skusila se zeptat psychologa z Arpida-CB. a bohužel jsem neuspěla.Bylo mě řečeno po tel. že když se dobře učí tak nám na svalovou dystrofii pedagog.asistenta nenapíše,že to by to chtěl každý a že kraj má málo peněz.Byl to zajímaví rozhovor.Nakonec na něj beru peníze a tak bych si asistenci měla platit sama a nebo si asis.dělat sama.Nebo sehnat agenturu co tyto služby provozuje,ale o tom jsem tady u nás neslyšela.Takže smůla.

| 01.06.07 11:40:41 | Shlédnuto:14440 | Ilona   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Jak může bez psych.vyšetření říct, že to nenapíše. To je asi "odborník". Martina testovali tři hodiny, pak udělali závěr, jak jsem už napsala.
To co Vám ten psycholog řekl je neuvěřitelně arogantní a myslím, že i nekompetentní.
Náš Martin se taky dobře učí, ale pedag.asistenta má pro to, aby za něj např.psal zápisy do sešitů a pomáhal v předmětech, kde potřebuje nějaké pomůcky a on sám s nimi nemůže pracovat, protože má slabé ruce.
Zkuste jiné pedagogické centrum, nevdávejte to.

| 02.06.07 10:05:55 | Shlédnuto:14412 | Mirka   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Vypadá to,že spc se dívá na to,když má zdravou hlavu asistenta nepotřebuje,ale ostatní problémy co mají je nezajímají.Byla jsem tam po tom rozhodnutí osobně,ale neuspěla,tak jsem napsala odvolání s pomocí poradkyně pro rodinu s dětmi na ministerstvo školství na náš kraj i do Prahy.Zatím se nikdo neozval.Musíme se jedině ozvat.Školní docházka je bezplatná,tak přoč mám platit osobního asistenta ve škole,když ho potřebuju doma.

| 03.06.07 15:05:56 | Shlédnuto:14475 | Eva   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Tak paní Ilono ten "odborník" je pan řiditel Dětského centra Arpida v CB.To je dobrý co?Nevzdám to.Zmámý,který by chtěl dělat ménu synovi asistenta dělal v Jedličkově ústavu a zná tam paní psychol.tak jí volal a ptal se jí na to a ta by nám to i napsala,řekla úplný opak než psych.z CB.Jenže pod ní do Prahy nespadáme a na kraji by to možná neuznali.Poradila nám at dojden u nás do ped.psych.poradny a od nich by to mělo stačit,tak tam zítra vyrazím a uvidím.

| 03.06.07 15:23:33 | Shlédnuto:14397 | Pavlína   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Naprosto souhlasím, je uzákoněna povinná školní docházka a stát by měl umožnit dětem na vozíku absolvovat základní vzdělání, to znamená zaplatit osobního nebo pedag. asistenta po dobu pobytu dítěte v běžné základní škole.
Máme sice pedag. asistenta po dobu školní docházky ale za peníze, které mu škola platí by umřel hlady, proto musíme měsíčně doplácet 6000,- Měli bychom se jako rodiče spojit i s ostatními diagnózami a začít v této otázce něco podnikat, pokud má někdo z rodičů čas a pevné nervy se do toho pustit, udělal by něco užitečnéh nejen pro své dítě.

| 03.06.07 18:55:04 | Shlédnuto:14395 | Pavel   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Jsme na tom stejně jako Pavlína. Po dobu školní docházky pedagogický asistent, poté osobní. Pedagogický je placen školou, osobní námi částkou 6000,- Kč měsíčně. Pokud bychom to takto neudělali, tak nikoho na tu práci neseženem. Jeden z výkladů jde dokonce tak daleko, že požaduje, aby byl pedagogický asistent přítomen pouze po dobu výuky a na jednotlivé přestávky mezi vyučovací hodinou musí být dohodnut asistent osobní.

| 04.06.07 07:26:53 | Shlédnuto:14361 | Pavlína   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Určitě bybylo dobré dát dohromady na papír zkušenosti jednotlivých rodičů s osobní asistencí a obrátit se písemně nejprve na Ministerstvo školství a také na ministerstvo práce a sociálních věcí, poté je možné využít různých petic, obrátit se na poslance, ale bylo by dobré vyzvat i rodiče z jiných sdružení, aby se do řešení tohoto problému zapojili. Společně dokážeme daleko víc.

| 14.06.07 07:55:56 | Shlédnuto:14203 | Pavlína   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Zkusím to sepsat a poslat na NRZP aby rozeslali ostatním organizacím nějakou petici nebo výzvu a věc se začala řešit na vyšší úrovni.

| 14.06.07 07:56:43 | Shlédnuto:14262 | Pavlína   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Víte někdo přesnou částku, kolik bere váš asistent od školy? Jeho hrubý a čistý příjem?

| 14.06.07 13:35:03 | Shlédnuto:14577 | Alena   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Problematika vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami je řešena ve vyhlášce MŠMT č.73/2005 Sb.MŠMT financuje pouze asistenta pedagoga, osobní asistence je zabezpečována na základě zákonem defonovaných služeb podle resortních předpisů MPSV. Souhlas ke zřízení funkce asistenta pedagoga uděluje příslušný krajský úřad na základě platného doporučení odborného poradenského zařízení. Co se týká platu asistenta pedagoga, záleží na náplni vykonávané práce, v jaké třídě je zařazený, jestli má plný nebo zkrácený úvazek a v neposlední řadě na výši přidělených prostředků krajským úřadem a to může mít každý krajský úřad jinak. U nás, tj. v Olomouckém kraji přiděluje krajský úřad na plat asistenta pedagoga 14 000,- Kč + odvody(celkem 19 180,- Kč).

| 14.06.07 14:09:49 | Shlédnuto:14292 | Zuzana   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Zdravím můj syn naštěvuje 8.ročník zakladní školy. Nejprve jsme měli civilkáře poté jsem si sehnala přes asistenční službu asistentku a nyní mi škola zaměstnává asistentku přes úřad jako veřejně prospěšné práce.Ale záleží hlavně na ochotě vedení školy nesmíte se nechat odradit a šlapat po tom pro školu je to práce navíc.

| 25.06.07 10:04:36 | Shlédnuto:14235 | Mirka   Re:Pedagogické asistentky ve škole
V pátek přijeli do naší školy s spc,tak mi sdělily,že David bude mít na všechny předměty ped. asistenta,najednou to jde,díky tomu,že jsem podala stížnost.A od doktora jsem měla napsané,kvuli zdravotnímu stavu,že může max.mít 5 hodin denně a najednou,kdyby měl nějaké problémy,at se na ně obrátím.Opravdu,jestli to jinak nejde,musíme se ozvat.

| 30.06.07 19:23:48 | Shlédnuto:14231 | Pavlína   Re:Pedagogické asistentky ve škole
"Vážená paní Petrásková,

děkuji Vám za Vaše postřehy. Naše poslední informace, které plynou z jednání
Vlády o Národním plánu podpory a integrace osob se zdravotním postižením
signalizují, že MŠMT ČR nemá ujasněný koncept zařazení žáků se zdravotním
postižením do hlavního proudu vzdělávání. Je to vážný problém na který se
budeme muset soustředit. Myslím, že nám můžete pomoci především tím, že
byste nám posílali konkrétní příklady dětí, které nemohou chodit do základní
či střední školy, z důvodu bariér či neexistence pedagogického asistenta.
Myslím si, že konkrétní příklady nejlépe ilustrují diskriminaci v přístupu
ke vzdělání z důvodu zdravotního postižení." Toto je odpověď z NRZP.

| 24.08.07 12:37:53 | Shlédnuto:14375 | ZUzana   Re:Pedagogické asistentky ve škole
již jsem psala jednou záleží na ochotě školy muj syn pujde do 8 třídy a máme asistentku na celý den je zaměstnaná na veřejno prospěšné práce přes pracovní úřad.Nesmíte se nechat odbít slovy nejde já to nevzdala a tak nám vyhověli.

| 20.09.07 10:58:48 | Shlédnuto:13912 | Denisa   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Dobrý den muj postižený syn navštevuje již třetím rokem mateřskou skolku vždy bylo vše v pořadku mel vzdy u sebe asistentku ale ted uz to nechce delat( je to pani v duchodu) a ja nevim jak mu sehnat jinou muzete mi nekdo poradit jak a kde ji hledat? dekuji

| 02.04.08 15:16:51 | Shlédnuto:12547 | Jana   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Potřebuji pomoci, škola žádá na základě doporučení SPC již tři roky o asistenta pedagoga, ale ještě jsme ho nedostali, dcera trpí ADHD-nesoustředěnost, nepozornost a porucha chování. Potřebuje neustále povzbuzovat k činnosti, vše ji vyruší. Na ČJ jí platíme osobního asistenta, který vykonává činnost ped. asistenta. Moc toho asistenta pozřebuje, protože vše dohánět doma nejde, potřebuje také své osobní volno k jiným činnostem. Poraďte.

| 02.04.08 16:15:45 | Shlédnuto:12509 | Pavlína   Re:Pedagogické asistentky ve škole
V případě, že SPC doporučí pro dítě asistenta pedagoga a dítě navštěvuje normální ZŠ, je na škole, aby si požádala o finanční prostředky na zaplacení tohoto asistenta. Ale SPC to musí doporučit.

| 21.05.08 15:39:55 | Shlédnuto:12126 | Jarmila Parčiová   Re:Pedagogické asistentky ve škole
zdravim všechny, je mi 24 let a jsem z Plzňe. Ráda bych dělala osobního asistenta....mám spoustu zkušeností v oboru....Kdyby jste měl kdokoliv zájem, napište mi a domluvíme se.

| 21.05.08 15:42:09 | Shlédnuto:12244 | Jarmila Parčiová   Re:Pedagogické asistentky ve škole
zdravim všechny, je mi 24 let a jsem z Plzňe. Ráda bych dělala osobního asistenta....mám spoustu zkušeností v oboru....Kdyby jste měl kdokoliv zájem, napište mi a domluvíme se.
Jarmila.Parciova@seznam.cz

| 29.05.08 10:27:28 | Shlédnuto:12082 | Mikulová Lenka   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Dobrý den. Mám syna na inv. vozíčku, letos končí ZŠ, kde měl ped. asistenci. Letos je přijatý na Gymnázium a tam nám SPC-FM nechce dát doporučení na ped. asistenta, jelikož se to nedává na střední školy a mám si zařídit os. asistenta a mám si ho platit. Může mi někdo poradit jestli má nárok na ped. asistenta na Gymnáziu? Děkuji

| 25.07.08 20:32:34 | Shlédnuto:11625 | Andrea Kotelesova   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Dobry den rada bych pracovala jako osobni ci pedagogicky asistent v ostrave nebo okoli. v pripade zajmu me prosim kontaktujte na cene se jiste dohodneme. s pranim pekneho dne Andrea

| 07.05.09 16:28:28 | Shlédnuto:10396 | konopka wieslaw   Re:Pedagogické asistentky ve škole
nabízím svou službu jako osobní asistent či pracovník v terénu,cena dohodou,adresa konopka wieslaw,karviná-nové město,kořenského,1696,tel.732703691,v současné době internet nemám.

| 04.12.14 15:08:49 | Shlédnuto:4386 | jana   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Dobrý den chtěla bych se zeptat jak má fungovat asistent ve škole protože už delší dobu se mi zdá že synovo asistentku nezajímají ani tak výkony ve škole ale mimo ni .Syn má adhd a bere lék strattera stále chodíme k lékaři na běžné kontrolyale paní asistentka si myslí že syn žádné léky nepotřebuje všechno stále spochybňuje diagnozy určuje sama také se snaží poštvávat syna proti nám sama děti nemá a její nazory sou občas až zarážejíci chtěla bych vědit jak má asistent ve škole fugovat myslím si že věci které se netýkají školy asistentku nemusejí zajímat děkuji za odpověd

| 04.12.14 15:08:57 | Shlédnuto:4345 | jana   Re:Pedagogické asistentky ve škole
Dobrý den chtěla bych se zeptat jak má fungovat asistent ve škole protože už delší dobu se mi zdá že synovo asistentku nezajímají ani tak výkony ve škole ale mimo ni .Syn má adhd a bere lék strattera stále chodíme k lékaři na běžné kontrolyale paní asistentka si myslí že syn žádné léky nepotřebuje všechno stále spochybňuje diagnozy určuje sama také se snaží poštvávat syna proti nám sama děti nemá a její nazory sou občas až zarážejíci chtěla bych vědit jak má asistent ve škole fugovat myslím si že věci které se netýkají školy asistentku nemusejí zajímat děkuji za odpověd

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz