Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 24.07.07 10:55:52 | Shlédnuto:10815 | Martina   Nájezdové rampy do auta
Prosím o radu,jaký typ nájezdové rampy a od jakého výrobce se vám osvědčil pro přesun elektrického vozíčku do auta(citoen Berlingo).Moc dík za tip,žádáme o příspěvek ,ale nějak nám nikdo není schopen poradit.


Příspěvky do diskuse:

| 24.07.07 15:35:24 | Shlédnuto:12127 | Věra   Re:Nájezdové rampy do auta
Martino,já mám skládané lyžiny,ty nejdelší.Nevím přímo výrobce,ale zkus se zeptat ve zdravotních potřebách někde tam u vás.Zatím,co jsem si všimla,je mají i ostatní.Výhoda je,že je složíš a můžeš je použít i u např.domu,či obchodu s dvěma schody.Pokud je nezjistíš,dej mi vědět na email a já se ti to pokusím zjistit. Věra

| 24.07.07 16:08:20 | Shlédnuto:12394 | Pavel   Re:Nájezdové rampy do auta
Rampu do automobilu jsem pořizoval před 14 dny. Prošel jsem si několik dodavatelů, vyžádal prospekty a ceny. Nakonec jsem vybral výrobek firmy Ortoservis - Nájezdová rampa skládací - Celková délka [cm] 200. Pomůcka pro překonávání architektonických barier nebo například jako nájezd elektrického vozíku do zadních dveří osobního automobilu. Rampy jsou vyrobeny z vysokopevnostní hliníkové slitiny. Ve složeném stavu lze vložit oba díly jednoho páru do sebe. Šířka rampy je 19 cm. Rampy nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami na jejich pořízení však přispívají sociální odbory okresních úřadů a to až do 100% ceny. Tato firma má rampy nejlevnější 7.364,- Kč na našem trhu. Cena u ostatních se pohybuje kolem 10-14.000,- Kč a jedná se v podstatě o totožné výrobky. Některé mají držáky pro nošení, některé mají dírky v pojezdech pro odtok vody atd. Délka 2 metry je pro Berlingo zcela dostačující. Čím je rampa delší tím je pozvolnější nájezd a vozík nebo skútr na hraně neuvízne. Jen je třeba si dát pozor na velikost hrany u lyžin. Některé (např. od Meyry) mají vyšší hranu a potom při najíždění drhnou o spodek vozíku (skútru).

www.ortoservis.cz/pages/prekonavani_barier/prekonavani_barier.php
www.meyra.cz/katalogin.php?action=rampy
www.sivak.cz/katalog/najezdove-rampy.php
www.altech-uh.cz/duralove_rampy.html
www.manuspv.cz/najezdove-rampy.php
www.altec-rampy.cz/ALTEC-RAMPY_CZ_soubory/fs_home_soubory/index3.htm

| 24.07.07 16:39:44 | Shlédnuto:12134 | Martina   Re:Nájezdové rampy do auta
Moc díky za rady

| 10.08.07 21:06:44 | Shlédnuto:12151 | Míla   Re:Nájezdové rampy do auta
Nájezdové rampy jsem pořizoval před rokem a půl od fy. ALTECH s.r.o. Uherské Hradiště. Jsou zcela totožné s popisem rampy od Pavla. Cena byla asi 5.700 Kc. Blizsi info na www.altech-uh.cz Používáme je k najíždění elektr. vozíku do minibusu i k překonávání 3 - 4 schodů. Max. spokojenost.

| 29.10.07 10:09:47 | Shlédnuto:11723 | Regina Schulzová   Re:Nájezdové rampy do auta
Mám dotaz. CHceme pořídit synovi zařízení pro vjezd vozíku do auta.Má někdo zkušenost se zvedací plošinou? Je lepší plošina,která lze složit,ale zabere více místa v kufru,nebo nájezdová rampa?Regina

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz