Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 06.04.08 13:15:51 | Shlédnuto:7432 | Martina   venkovní výtah
Prosím o radu, hasiči nám neschválili šikmou schodišťovou plošinu na schody a tak budeme asi muset nechat udělat venkovní výtah.Bydlíme v panelovém domě v přízemí. Nemáte prosím někdo zkušenost se spolehlivou a rychlou firmou, která je provádí?


Příspěvky do diskuse:

| 06.04.08 13:43:03 | Shlédnuto:8690 | Pavel   Re:venkovní výtah
Předpokládám, že důvodem zamítnutí plošiny ze strany hasičů byl požadavek na zachování únikových cest v domě, nebo posuzovali plošinu jako možný zdroj požáru. Pokud je zájem vyhovět, tak se řešení vždy najde.

Firem zabývajících se výrobou a montáží plošin je několik, ale mám obavu, že to tak rychle nepůjde. Umístění výtahu je potřeba legislativně povolit stavebním úřadem. Zpracovaní projektové dokumentace, výroba, dodání a montáž se může pohybovat v měsících.

Je potřeba si upřesnit jestli se bude jednat o výtah, nebo o svislou schodišťovou plošinu. Dobré zkušenosti mám s firmou Altech (www.altech-uh.cz), ale uvedu i pár dalších odkazů www.vecom.cz, www.horizont-nare.com, www.manuspv.cz, www.itspraha.cz.

V této souvislosti si dovolím připomenout výstavu NON-HANDICAP, která se koná 15. - 18. 4. 2008 na Výstavišti Praha – Holešovice. Většina významných firem se určitě zúčastní. Kromě dobrých rad a inspirací se dá dohodnou i na zajímavých slevách.

| 06.04.08 14:01:19 | Shlédnuto:8586 | Martina   Re:venkovní výtah
Ahoj Pavle, moc dík za radu. Důvodem zamítnutí je, že by prý složená plošina pod schody překážela ostatním nájemníkům domu v případě požáru. Už jsem měla hotovou projektovou dokumentaci i vyřízený souhlas nájemníků domu i družstva. Nakonec mě paní na stavebním úřadě poslala za požárním technikem a ten u hasičů neuspěl. Hasiči by souhlasili jen s umístěním plošiny do sklepa a pak by jsme museli nahoru výtahem, ale tam zase pod schody překáží dveře do sklepů.

| 07.04.08 07:05:00 | Shlédnuto:8579 | Pavel   Re:venkovní výtah
Neznám konkretní řešení, takže nelze kvalifikovaně radit. Nepomohlo by plošinu nechávat zajíždět "za roh", nebo ji vždy po použití "parkovat" v místě kde nebude překážet. Když jsem plošinu zařizovat k nám domů, tak to také nejdřív vypadalo, že plošina na schodiště neprojde.

| 14.04.08 18:58:26 | Shlédnuto:8647 | Robert   Re:venkovní výtah
Máme doma svislou plošinu,převýšení cca 1,9m.Dle mého lepší jak schodišťová plošina.Přistavená je k balkónu.Projekt a formality na stavebním úřadě řešila Fa Altech.Musím ale konstatovat že mají pravděpodobně hodně zakázek a komunikace se zástupcem firmy trochu vázla.Ne všechno ale byla jeho chyba.Problém nastal i s novým stavebním zákonem,který všechno komplikoval.Nakonec vše dobře dopadlo a plošina stojí.Je to pohodlnější než plošina na schdech.Syn si ji může přivolat sám a nikoho vpodstatě nepotřebuje k tomu aby vyrazil ven.Jen ho doma oblečem a může jet.Když už ho to nebaví přijede zas domů.Je včetně přístupového chodníku a vše hradil magistrát města Ostravy.Budete li chtít cokoli vědět rád odpovím.

| 14.04.08 19:56:01 | Shlédnuto:8774 | Pavel   Re:venkovní výtah
Robert mne pozadal, abych pridal na web fotografie jejich svisle venkovni plosiny. [ foto, foto ].

Pro predstavu do jakych prostor lze plosinu umistit jsem nafotil i nasi sikmou schodistovou plosinu [ foto, foto, foto ]. Plosina bezproblemove jezdi do zatacky a samozrejmosti je ovladani malym pacientem.

Oba vyrobky realizovala firma Altech.

| 15.04.08 09:34:56 | Shlédnuto:8645 | Martina   Re:venkovní výtah
Moc díky za info a fotky. Dnes jsem mluvila s paní s firmy Altech, snaží se ještě najít nějakou cestičku jak tu plošinu k nám na schody dostat, ale vypadá to bledě. Budu muset začít běhat kolem toho výtahu, jen mám obavu jak se na ten venkovní výtah bude tvářit družstvo i ta plošina se jim moc nezamlouvala.

| 08.03.09 13:13:08 | Shlédnuto:8080 | Martina   Re:venkovní výtah
Roberte, prosím můžete se mi ozvat na můj email, ráda bych se Vás zeptala na nějaké podrobnosti okolo venkovního výtahu. Moc díky Martina

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz