Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 14.05.08 19:47:12 | Shlédnuto:2309 | Šárka Vávrová   Příspěvek na péči
Dobrý den,

Chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemá více zkušeností z žádáním o příspěvku na péči. Mám stejně postiženého syna navíc kardiaka po operaci srdce, bude mu šest let. Na začátku ledna tohoto roku jsem si požádala o příspěvek na péči a teprve teď mi přišlo rozhodnutí, že tento nepřiznávají. Jak postupovat dál, odvolat se? Děkuji.


Příspěvky do diskuse:

| 18.05.08 20:56:10 | Shlédnuto:3518 | Pavel   Re:Příspěvek na péči
Podle mých zkušeností neexistuje jednotný postup a často je přidělení nebo nepřidělení věcí přístupu lidí, které o něm rozhodují. Stejně tak není stanoven termín do kdy musí být rozhodnuto. Záleží na aktuálním stavu pacienta a na posudku odborných lékařů. Pokud si myslíte, že již nyní existují důvody kvůli kterým by měl být udělen, tak se rozhodně odvolejte.

| 26.05.08 10:11:26 | Shlédnuto:3536 | Patrik   Re:Příspěvek na péči
Určitě bych se odvolal.U nás posuzování trvalo 9 měsíců,ale příspěvek nám nakonec přiznali,takže je to hodně individuální a dle mých informací v každém okrese a kraji jiné.Jak píše Pavel,záleží na posudcích.Myslím si,že za tím obecně jsou i malé znalosti problematiky tohoto onemocnění i u odborníků.Např.v mém okolí dítě s Downovým syndromem dostalo příspěvek vč.příspěvku na pořízení auta naprosto bez problémů,a to si myslím že má mnohem menší pohybové problémy než náš syn.Jiná věc jsou pochopitelně mentální projevy...

| 27.07.08 15:41:30 | Shlédnuto:3452 | Nataša Oulíková   Re:Příspěvek na péči
Přeji vám pevné nervy, ale nedejte se odradit. Moje zkušenosti: napoprvé nám bylo u posudkové komise sděleno, že synovi nic není a další komise uznala syna na deset let dopředu od roku 2003 do roku 2013 - oravdu podivné rozdíly, že? Bohužel syn vloni zemřel...

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz