Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 21.10.09 10:31:35 | Shlédnuto:1693 | Vlasta Dospíšilová   Příspěvek na koupi auta
Můžete mi, prosím, někdo sdělit své zkušenosti se získáváním příspěvku na koupi auta pro kluka s DMD/BMD? Na svitavském okrese je problém, že Lukáš ještě chodí. Bylo nám řečeno ať zažádáme až nebude chodit - jinak prý nemáme nárok. Děkuji. Vlasta.


Příspěvky do diskuse:

| 21.10.09 16:00:50 | Shlédnuto:2506 | jitka   Re:Příspěvek na koupi auta
Mám syna s BMD a příspěvek neschválili již potřetí.A to jsem se i odvolala

| 22.10.09 21:34:29 | Shlédnuto:2876 | Ing, Petra Rohelova   Re:Příspěvek na koupi auta
Dobrý den. Jsem z Ostravy, mám syna 7 let, progr.sval.dystrofie Duch.typu, o příspěvek na auto jsem žádala již 3, vždy to bylo zamítnuto, i když jsem se pokaždé odvolala. Příspěvek nám nepřiznali. Jsem samoživitelka, pobírám POB a hmotnou nouzi, mám ještě 6 letou dceru. Máte někdo z vás radu kam se obrátit a zda-li je příspěvek na auto reálný??? Syn má inv.vozík a používá přístroj BiPap. Máte-li někdo z vás nějakou radu, případně pozitivní zkušenost, tak dejte vědět. Zdraví Petra

| 26.10.09 10:01:11 | Shlédnuto:2745 | Vaclav Vanek   Re:Příspěvek na koupi auta
Ono je to o lidech , když narazíte na úředníka kterému se nechce ,jde to špatně , my jsme měli štěstí a příspěvek nám vyřídily za cca 4 týdny. Honza byl už v té době na vozíku.Je důležité do žádosti napsat že kluka vozíte denně do školy , na různé kroužky , po doktorech , do kina atd . Nevzdávejte to a pište odvolání , noste jim lékařské zprávy s prognózou do budoucna atd. Každý úředník má svého nadřízeného , odvolejte se k němu... V neposlední řadě by se dala použít např Nova ( občanské judo ) , nebo ČT kde jsou to myslím černé ovce atd .Pro mě je to vždy ohromná výzva když mě na někde řeknou že to nejde , zatím šlo všechno i když je to někdy docela dlouhý boj. Nejhorší byla zatím žádost o elektrický vozík , to jsem narážel všude , ale vybojoval jsem jí a Honza je teď o 100% samostatnější.

| 26.10.09 12:38:52 | Shlédnuto:2592 | Pavel   Re:Příspěvek na koupi auta
Je to jak píše Václav. Pravidla bohužel nejsou všude stejná a záleží na posouzení konkretních lidí v místě žádosti. Je také však potřeba kriticky zvážit, jak na tom samotný pacient skutečně, jestli požadované potřebuje a jestli je již ta správná doba, kdy zařízení nebo službu smysluplně využije a potřebuje. Bez znalostí konkrétního případu se špatně rozhoduje, ale pouhá existence diagnózy nemůže být podmínkou pro přidělení vozíku nebo získání příspěvku.

| 27.10.09 23:26:47 | Shlédnuto:2619 | Petra Rohelová   Re:Příspěvek na koupi auta
Ahoj. Já souhlasím s vámi, že je to v lidech. Nevzdávám se a žádám znovu. Jednou to snad přijde :-) a příspěvek nám schválí. Zatím bojujeme jak se dá. Jde to, ale dře to :-) Kluka vozím denně do školy, na cvičení do stacionáře, na kroužky a po doktorech, takže bez auta se opravdu neobejdu. Naštěstí máme výborné doktory a doma vše zařízeno (včetně Bipap) tak, abychom nemuseli tak často do nemocnice.

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz