Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 28.02.10 10:38:06 | Shlédnuto:1541 | šárka   Lyže
Syn trpí DMD, zatím sám chodí,má obtíže s chůzí a koordinací. Chtěla jsem se zeptat,zda jste někdo nezkoušel lyžovat,popř.jak to šlo, či jste nezkoušeli skibob, či něco podobného. Chtěli by jsme syna zapojit do zimních radovánek,tak hledáme nějaký způsob,jak mu to zpříjemnit?


Příspěvky do diskuse:

| 28.02.10 12:03:53 | Shlédnuto:2577 | Eva   Re:Lyže
Máme 4 letého syna s DMD. Hůř chodí a do schodů pouze s pomocí. Na lyžích jsme to letos zkoušeli. Manžel si syna přivázal na lano a musím říct že mu to šlo a moc ho to bavilo

| 28.02.10 19:27:15 | Shlédnuto:2672 | Patrik   Re:Lyže
My jsme to zkoušeli vloni i letos, bez úspěchu,on se s přaskáčema a lyžemi na nohou víceméně není schopný hýbat, prostě nemá na to sílu v nohou.Tím pádem není schopný lyže z kopce nějak líp řídit.Takže s ním sjezdovky sjíždím tak, že ho držím v náručí nebo na zádech.A rychle promrzne,protože se moc nehýbá.Sám jezdí pouze na saních a na bobech, ale není schopný silou svých svalů se udržet např.při nárazu nebo terénní nerovnosti a padá - jako vždy-na hlavu a čelo...Ale jinak má snížek a hory moc rád.

| 05.03.10 15:59:25 | Shlédnuto:2557 | Jozef   Re:Lyže
My mame syna už na inv.vozíku. Na lyžování jsme si nechali vyrobit speciální vozík ve kterém syn sedí a já ho držím ze zadu. Ježdění je v pohodě a zvládne to i žena. Je možné jezdit na všechny typy vleků , ale nejlepší je to na sedačkové lanovce. Jezdili jsme s tím už v Tatrách i na těžkých sjezdovkách v Alpách. Pokud bude mít někdo zájem můžu poslat fotky případně sdělit i další informace. Můj email je jozef.suchy@seznam.cz , tel. 608406308

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz