Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 08.03.10 18:00:58 | Shlédnuto:1906 | Martin   osobní asistent
Mám dotaz,ohledně problému,který se nám vyskytl ve škole. Syn chodí do l.třídy na základní škole,která není bezbariérová, a s horšícím se zdravotním stavem, jsme chtěli se školou problém ohledně bezbariérového přístupu a osobní asistence synovi vyřešit, protože do teď má pedagogickou,nikoli osobní asistentku,která je ale určena pro jiného žáka, a ta pracuje na zkrácený úvazek tedy od 8.00 do 14.00 hod.My tedy s manželkou,protože oba chodíme do práce, fungujeme tak,že na 6.00 vezeme do školy syna,kde je syn ve družině, odkud ho v 8.00 vyzvedne asistentka a odvede do třídy. Protože syn ještě s problémy,ale chodí, tak škola odsunuje problém s vyřešením bezbariérového přístupu,tak,že chce resp.nám doporučuje jinou školu,která je bezbariérová. Na této škole ale není speciální třída,kterou syn teď navštěvuje, protože máme kromě DMD ještě lehkou mozkovou dysfunkci,tedy problém s učením. Chtěl jsem se zeptat, zda někdo neví,jak je to s osobní asistencí,na koho se máme obrátit ohledně osobní asistence,jak to máme dále řešit,když nám škola nechce pomoci a dává od problému ruce pryč. Myslíme si,že osobní asistence ve škole by nám i synovi pomohla,ale nevíme jak dál?


Příspěvky do diskuse:

| 09.03.10 08:26:33 | Shlédnuto:2945 | Martina   Re:osobní asistent
Dobrý den, já mám syna na ZŠ v 6. třídě, má osobní asistentku už druhý rok. Sehnala jsem si ji sama přes organizaci, která poskytuje asistenty, s tím, že si doplácím 20 Kč na hodinu. Musela jsem si vše zařídit sama, škola se o takové věci nestará, mi bylo řečeno. Má školu jen částečně bezbarierovou a dá se to.Také byl syn na této škole na 1. stupni ve speciální třídě kvůli LMD.

| 09.03.10 08:37:07 | Shlédnuto:2985 | Jitka   Re:osobní asistent
Dobrý den,kamarádce nastupuje syn do 1.třídy,z Pedagogicko psychologické poradny ji na základě vyšetření doporučili asistenta(sice pro psychické postižení,ale myslím si,že princip je stejný),s tím si zašla k řediteli školy a ten musí žádat Krajský úřad o přidělení asistenta.Pokud ho nemá,musí si ho ředitel shánět sám.Měla to tak stejně již v mateřské škole.Jitka.

| 09.03.10 17:15:50 | Shlédnuto:3015 | Lenka   Re:osobní asistent
Naše dcera se svalovou dystrofií chodí do 3.třídy. Je na vozíku. Škola není bezbariérová, používáme schodolez. Máme pedagogickou asistentku, která dělá i osobní asistenci(moc se jí to nelíbí, ale dělá). Pokud vás škola přijala, tak vás nemůže jednoduše poslat do jiné školy. Ale musíte spolupracovat při zajištování bezbariérovosti. My jsme si schodolez sehnali sami. Integrace není jednoduchá a vyžaduje, aby i rodiče škole pomáhali. Jinak nás do běžných škol nebudou chtít. :-)
Každý rok se strachujeme, kolik hodin denně bude asistetka u dcery. Záleží na SPC.

| 10.03.10 10:29:22 | Shlédnuto:2985 | Stranger   Re:osobní asistent
Moje doporučení vám možná bude připadat drsné, ale vycházím z osobní zkušenosti: poslechněte názor školy a hledejte pro chlapce vhodnější zařízení. Nemá smysl ho trápit ve škole, která pro něj není vhodná a kterou bude muset, vzhledem k okolnostem, tak jak tak dříve či později opustit. Už teď musí být pro něj (a koneckonců i pro vás) ranní vstávání a další denní program značnou zátěží. Nevím odkud jste, ale opravdu to chce speciální ústav, možná i s týdenním pobytem, jako je třeba naše brněnská Kociánka. My jsme o asistentce nikdy neuvažovali, o chlapce se od malička staráme sami, především manželka (která je pochopitelně už dvacet let v domácnosti).

| 26.03.10 12:54:05 | Shlédnuto:2905 | Pavlína   Re:osobní asistent
Pokud má váš syn diagnostikované poruchy učení v nějakém z SPC, měli by jste mít nárok na přidělení asistenta pedagoga, kterého hradí krajský úřad. Já to takto mám,s tím, že asistentku doplácím. Osobního asistenta nám nedají.

| 04.05.10 10:34:30 | Shlédnuto:2629 | Vlasta   Re:osobní asistent
Ještě k asistentovi ve škole. My máme jen ty nejlepší zkušenosti s Masarykovou ZŠ v Poličce. Kluk má placenou asistentku na učení a na osobní asistenci doplácíme. Přístup školy je skvělý.

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz