Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 11.01.11 12:54:42 | Shlédnuto:1842 | Petra   chození na wc ve škole
Dobrý den,chci se zeptat jak jste vychytali chození nawc ve škole když jsou kluci na vozíku??Jelikož naš Pavlik se už nepostaví,doma leze už je po čtyřech,tak doma ho dávaám i když je čurat tak na wc sedět.Ale nevím jak to budeme praktikovat do budoucna,tad mladas váží 40kd a je mu 9.let Dali jsme do školy bažanta tak snad to bude nějakou dobu nějak fungovat(asistenta ve škole máme).Děkuji za odpověd


Příspěvky do diskuse:

| 11.01.11 18:34:10 | Shlédnuto:2803 | Šárka Přibylová   Re:chození na wc ve škole
Ahoj,
Taky by mě zajímalo, jak to řeší ostatní. Lukáš je též na vozíku, po čtyřech neleze, protože je hodně pohodlný. Už je dokonce tak pohodlný, že se nezvedne ani sám z vozíku a tak ho musíme na wc tahat. Při tomto tahání ani sám nepomůže a věší se na nás jak orangutan celou svojí váhou. To samé do sprchy. Jakmile usedl minulý rok na vozík, zdá se mu to jednodušší a tak už se nesnaží chodit ani v ortézách. Má též 40 kg v 8 letech a oblečení už musíme kupovat na 11 - 12 let kluka . Asistentku ve škole má celodenně, ale ta ho stejně jako já neunese. Pokud tedy není manžel doma, přinesu kyblík a čůrá do kyblíku. Ve škole to praktikují stejně tak. Jinak na wc sedí už přes rok, dříve vydržel stát, teď už ani to ne.

| 12.01.11 08:15:33 | Shlédnuto:2818 | Václav Vaněk   Re:chození na wc ve škole
Honzovi je 13 let plně na vozíku je 2 roky váží skoro 70 kg , máme s sebou všude bažanta. Když jde jen na malou zvládne to na vozíku , jinak ho musíme přendavat na toaletu .Se zvedáním to je jednoduché prostě ho zvednout musíme , manželka má cca o 5 kg méně než on a zvedne ho protože musí !!! Stejně tak ve škole asistenka ho prostě zvednout musí . Takže neřešit a zvedat. Sice to asi píšu tvrdě ale ono to jinak nejde .

| 13.01.11 13:46:31 | Shlédnuto:2785 | Marcela   Re:chození na wc ve škole
Zdravím,
Náš syn váží asi 80kg a má 19 let. Na vozíku je od 10let. Na malou dávám pomoci bažanta a na velkou přendávám na záchod, zatím to usedí. Je to pořádná fuška, já sama vážím 51kg a nic jiného vám stejně nezbyde, než si se vším poradit.Takže hlavu vzhůru, zatnout zuby a vše vydržet.

| 14.01.11 18:33:58 | Shlédnuto:2695 | petra   Re:chození na wc ve škole
Moc vám všem děkuji za odpověd

| 14.01.11 21:45:04 | Shlédnuto:2784 | ollavvi   Re:chození na wc ve škole
Vydržte vážení nějakou dobu, řádově v měsících, bude výroba pomůcek pro tento účel. Náš syn to už používá dva roky, je to vhodné i pro cestování. Václav.

| 16.01.11 11:19:31 | Shlédnuto:2713 | Šárka Přibylová   Re:chození na wc ve škole
To: Ollawi
Prosím tedy po zavedení pomůcky na trh o info. Děkuji

| 16.01.11 12:14:01 | Shlédnuto:2792 | Pavel   Re:chození na wc ve škole
To: ollavvi. Na téma pomůcek jsme spolu korespondovali začátkem roku 2009. Dokonce jste na naší pomůcku měl již nakoupen i materiál. Je moc škoda, že se nakonec nic nepodařilo zrealizovat a už jste se neozval. Našemu synovi vaše pomůcka už nepomůže, ale pokud ta pomůcka může pomoci dalším nemocným dětem, tak Vás prosím o její brzké uvedení na trh. Čas neúprosně běží.

| 16.01.11 21:41:16 | Shlédnuto:2774 | ollavvi   Re:chození na wc ve škole
S panem Pavlem jsem o mechanizaci diskutoval, bohužel, dnes je doba, kdy je módní neplatit za odvedenou práci, takže jsem se dostal do pořádných potíží a musel jsem dělat úplně jinou práci. Přesto se snažím vyrobit aspoń nějaký prototyp, aby se našel výrobce. Doufejme, že se to podaří. Bude se to musit vyrobit na individuální zakázku, protože každý pacient má jiné problémy. Václav.

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz