Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 16.04.11 13:44:02 | Shlédnuto:13797 | Patrik   Dotaz Protandim
Dobrý den, nevíte někdo náhodou, jestli má výrobce Protantimu problém s dodávkami? Před více než měsícem jsem objednal (a zaplatil...) prostřednictvím nakupovanivamerice.cz několik balení a dodnes furt nic. Vymlouvají se,prý nefunguje objednávkový systém výrobce. A kdyby měl náhodou někdo Protandim na prodej, koupil bych, už nám došel :-( Díky


Příspěvky do diskuse:

| 16.04.11 15:53:09 | Shlédnuto:14948 | Pavel   Re:Dotaz Protandim
S objednáváním problém nemám. Objednávám přímo u Protandimu. Nevím jestli problémy nemůžou souviset se změnou, ke které dochází od 1. dubna 2011 v osvobození od DPH při dovozu zboží z mimo EU.

Balíky ze zámoří, zejména ze Spojených států amerických, v posledních dnech zavalily Českou poštu. Klienti se musí připravit až na sedmidenní zpoždění. Kvůli změně zákona o DPH a novému vyřizování celních služeb totiž výrazně stoupl počet zásilek, které poštovní zaměstnance zdržují.

Osvobození od DPH při dovozu zboží je nově upraveno v § 71 odst. 3, písm. a) zákona o DPH a je nově osvobozen pouze dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR. Limit 150 EUR pro osvobození zboží od cla podle Nařízení Rady (ES) č.1186/2009, o systému Společenství pro osvobození od cla se nemění. Pro použití nového limitu je rozhodující datum předložení zboží k celnímu řízení, nikoliv datum objednání zboží v zahraničí.

| 17.04.11 17:01:12 | Shlédnuto:14949 | Kveta   Re:Dotaz Protandim
Koncem března jsem objednávala přímo u Protandimu, řekla bych že do týdne jsem dostala avízo, že je zásilka v Čechách, bohužel ale s avízem mi nepřišli všechny info o tom, jak postupovat dále /vyclívací posta chtela jen plnou moc poslat zpět a když mi zásilka stále nešla, tak jsem se informovala na infolince posty a tam mi řekli, že jsem měla poslat doklad o zaplacení a prohlášení co a k jakým účelům jsem si koupila, tak mám zásilku ještě na vyclívací poště. Zřejmě to drhne v naší rep.

| 17.04.11 17:43:06 | Shlédnuto:14870 | Pavel   Re:Dotaz Protandim
Vždycky mi přijde avízo doporučeným dopisem od České pošty, kde je přesně popsáno jak dále postupovat. Nestalo se mi, že by něco v popisu chybělo. Veškeré podklady jim posílám e-mailem a během během 7-10 ti dnů dostanu dobírku od České pošty. Cena za dobírku je vypočtené CLO a DPH. Samozřejmě můžete vše vyřídit i osobně na místě. Na výzvu České pošty musíte zareagovat do 20 ti dnů. Pak se zásilka vrací odesílateli. Můžete požádat o prodloužení termínu na doložení požadovaných podkladů k celnímu projednání, samozřejmě za poplatek. Pokud nestíháte vše dodat v termínu, nebo si nestihnete vyzvednout balíček, tak platíte za každý den uložení v celním skladu.

Pokud však Patrik píše, že se vymlouvají, že nefunguje systém výrobce, tak mu jej nespíš ani neodeslali ze státu, což se může ještě protáhnout.

| 17.04.11 22:55:53 | Shlédnuto:14712 | Patrik   Re:Dotaz Protandim
Díky. O změnách od 1.4.2011 vím, proto jsem objednával začátkem března v naději, že to stihnu. Bohužel díky neschopnosti zmíněné zásilkové firmy ještě zboží ani neodešlo od výrobce. Volám jim tak 2x týdně a pořád stejná výmluva, že výrobci nefunguje objednávkový systém. No nic, já jen kdyby měl někdo informaci, že tomu tak skutečně je. Ještě týden vydržím a zkusím stáhnout peníze zpět a objednám přímo.

| 17.04.11 23:24:56 | Shlédnuto:14624 | Pavel   Re:Dotaz Protandim
Právě teď objednáno. Objednávka prošla.

| 18.04.11 15:45:23 | Shlédnuto:14906 | Kveta   Re:Dotaz Protandim
Dnes mi přišla zpráva z proclívací pošty, že mi opravdu neposlali všechny dokumenty a že to napraví.
doposud se mi také nic podobného nestalo a vždy to fungovalo jak popisuje Pavel,nejlepší asi je, hned se informovat po telefonu,různá nařízení se rychle mění a tak si nemůžete být jisti ničím.

| 20.04.11 07:22:16 | Shlédnuto:14947 | Pavel   Re:Dotaz Protandim
Je možné, že se to pošta sama ještě učí. Je fakt, že v novém režimu proclívání, který teď funguje od 1.4. jsem zatím nic neobdržel. Prostudoval jsem si postupy co má pošta na svém webu, ale zcela jasné mi to taky zatím není. Hlavně plná moc a poplatek za zastupování.

Sice to nesouvisí s tímto objednávání, ale docela by mě zajímalo, jak je to s tím poplatkem u zásilek ze zahraničí (především z Číny), které nedosahují ani hodnoty 100,- Kč. No, vyzkoušel jsem a uvidím.

| 01.05.11 11:01:22 | Shlédnuto:14919 | Pavel   Re:Dotaz Protandim
Někomu může pomoci informace o možnosti sledování zásilek. Pokud vám odesílatel poslal podací číslo zásilky, můžete její aktuální stav sledovat na stránkách příslušné poštovní správy v případě, že tuto službu poskytuje. Poté co zásilka překročí hranice, můžete to samé číslo vložit do vyhledávače České pošty na http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php . Zde se dozvíte Podací číslo zásilky přidělené v České republice a přesný postup co se zásilkou děje. V mém případě, třeba to, že zásilka ze států do ČR došla za 4 dny od objednání a od té doby leží už 7 dní na celnici.

| 02.05.11 17:00:34 | Shlédnuto:15200 | Kveta   Re:Dotaz Protandim
Já jsem měla zásilku na celnici měsíc,neplatila jsem skladování, protože to na celnici nestíhají, dokonce měli vyvěšený i telefon, nešlo se k nim dovolat/257019301/, na netu jsem našla mobilní č. 605220190, na kterém mi pracovnice sdělila,že mám zásilku proclenou a je připravena k odeslání, nebyla mi schopna říci, kolik budu platit za proclení.Nakonec mi přišla dobírka na 1100,-kč za 6 ks protandimu po 30 tabl.

| 03.05.11 17:11:05 | Shlédnuto:14549 | Patrik   Re:Dotaz Protandim
Tak mně vaše informace pomohly-raději jsem objednal sám bez zprostředkování,od 25.4. čekám na proclení též...

| 04.05.11 07:05:03 | Shlédnuto:14790 | Pavel   On-line nákupy ze zemí mimo EU už nejsou tak výhodné. Zdražily je DPH a clo
Dnes vyšel na idnes článek o nákupech ze zahraničí. Vše je v něm celkem přehledně zapsáno.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/on-line-nakupy-ze-zemi-mimo-eu-uz-nejsou-tak-vyhodne-zdrazily-je-dph-a-clo-14u-/viteze.asp?c=A110503_1577867_viteze_bab

| 23.05.11 17:21:29 | Shlédnuto:14445 | Vlasta   Re:Dotaz Protandim
Já jsem objednávala před 14 dny. Asi za dva dny mi z účtu odešly peníze a teď čekám.

| 23.05.11 17:27:26 | Shlédnuto:14501 | Pavel   Re:Dotaz Protandim
Můj balíček leží na celnici už od 24.04. a stále čekám na proclení. Nějak na té celnici nestíhají.

Jiné blbosti co jsem objednával z Číny mám už dávno doma, ale tento z Protandimem né a né přijít.

| 25.05.11 16:32:22 | Shlédnuto:14455 | Vlasta   Re:Dotaz Protandim
Jak jsem už psala, já problém nemám. Objednávala jsem 10.5.přímo. 12.5. odešly peníze, za tři balení 3256,-kč. Dnes už mám zásilku na poště a je ještě k úhradě 499,- kč. Tak si nemůžu stěžovat.

| 25.05.11 17:16:14 | Shlédnuto:14452 | Pavel   Re:Dotaz Protandim
Dnes mi taky dorazil. Bohužel zase špatně spočítané CLO a DPH. Takže to vypadá na půlroční martírium s reklamací výpočtu. Ach jo.

| 04.11.11 12:05:05 | Shlédnuto:14141 | Josef Bořík   Re:Dotaz Protandim
Ahoj , můžeš mně prosím poradit s tou reklamací na špatně vypočítané Clo a Dph ? Bohužel i když jsem doložil fakturu z PayPalu ,vypočítaly to podle nějakých z prstu vycucaných tabulek . Moc děkuji Josef

| 23.10.16 18:50:03 | Shlédnuto:11347 | Melanieevify   XRumer 12.0.19 is the BEST
XRumer 12.0.19 is the BEST

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz