Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

| Návrat do diskuzí | Na konec strany |



Diskusní téma:

| 07.01.14 06:36:30 | Shlédnuto:1243 | Jitka   Protandim
Dobrý den,prosím,nemá někdo Protandim na prodej?Z celnice nám zásilku nedopatřením vrátili do USA,takže jsme na suchu...
Moc děkuji,Jitka.


Příspěvky do diskuse:

| 07.01.14 21:23:39 | Shlédnuto:1832 | Jitka   Re:Protandim
Děkuji,už jsem ho sehnala...

| 19.02.14 20:18:51 | Shlédnuto:1681 | Lucka   Protandim
Paní Jitko, chtěla jsem se zeptat, kolik platíváte za proclení? Děkuji za odpověď, Lucka

| 21.02.14 19:40:33 | Shlédnuto:1691 | Jitka   Re:Protandim
Někdy chtějí z celnice doplatit 100,Kč,někdy 200,kč,někdy nechtějí nic.Nějak nechápu jejich systém...
Jitka.

| 25.02.14 15:10:55 | Shlédnuto:1641 | Lucka   Re:Protandim
Mozna, ze zalezi, jak zrovna maji uspesny den...kolik si kde nahrabou u nekoho jineho. To myslim samozrejme jako vtip. Taky tomu jejich systemu nerozumim. Pani Jitko, jeste bych se chtela zeptat, kolik vase zasilka vetsinou obsahuje baleni? Mozna prave od toho se odviji i procleni. Lucka

| 25.02.14 18:51:33 | Shlédnuto:1684 | Pavel   Re:Protandim
Jak celní řízení probíhá se můžete dozvědět na webu: http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/ocekavate-zasilku-ze-zahranici--id357/. V zásadě se uplatňuje ustanovení Zákona o DPH, který stanovil bezdaňový limit na 22 EUR (bezcelní limit je 150 EUR), tzn. že za zboží, které má hodnotu do 22 EUR neplatíte CLO ani DPH, pokud má hodnotu od 22 do 150 EUR, budete platit DPH a pokud stojí více než 150 EUR, budete platit CLO a DPH. Vše se dá poměrně jednoduše spočítat. Pokud se necháte v celním řízení zastupovat Českou poštou (což většina lidí udělá, protože nemá čas, znalosti a nechce cestovat do Prahy) zaplatíte České poště navíc 180,- Kč. To, že některá zásilka projde bez toho, aby se se vyměřilo CLO a DPH se stává, ale není to obvyklé. Skutečně často záleží kdo balíček vyřizuje, ale rozhodně se na to nedá spoléhat. Hodně záleží jaká cena je uvedena na balíčku, nebo na faktuře uvnitř - je zcela běžné, že celníci balíček nejen rengenují, ale i rozbalí. Systém celkem jasný, ale má i svá specifika. Co mě více štve, je doba, kterou balíček stráví na celnici - cesta z USA do ČR trvá 5 dní a na celnici se zasekne na 14 dní a pak dalších 5 dní vlastní řízení a doprava poštou. Nejhorší stav je v době vánoc a svátků.

| 26.02.14 16:30:20 | Shlédnuto:1631 | Jitka   Re:Protandim
Je mi jasné,že se cena odvíjí od ceny balíčku,ale nevěděla jsem,že si účtuje pošta za zastupování 180,kč.Nechávám se zastoupit vždy a třeba teď nakonec jsem neplatila vůbec nic...:-)Tak nevím...O době čekání ani nemluvím,je to hrůza!

| 26.02.14 18:57:42 | Shlédnuto:1620 | Pavel   Re:Protandim
Pokud je Vám na základě předložených dokladů vyměřeno CLO a DPH, tak Vám Česká pošta (pokud se jí necháte zastupovat) vystaví doklad na kterém je vše jasně a přehledně vyčísleno a tuto částku České poště zaplatíte formou dobírky. Pokud České poště doložíte takové doklady, které nevyžadují celní řízení, Česká pošta Vám nic neúčtuje a balíček tedy doručí zdarma. Vše co Vám Česká pošta může v této souvislosti účtovat je uvedeno v ceníku: http://www.ceskaposta.cz/assets/nastroje/celni-deklarace_k_1_2_2014.pdf

Pokud máte možnost zvolit jiný způsob dopravy, respektive jinou dopravní společnost, můžete výrazným způsobem snížit dobu dopravy do ČR. Tyto jiné společnosti se postarají i o proclení. Je to dražší, ale balíček můžete mít doma i do týdne. A po celou dobu můžete na internetu sledovat, kde se balíček nachází.

| 27.02.14 07:00:59 | Shlédnuto:1650 | Jitka   Re:Protandim
Pavle,díky za vyčerpávající informace!!!

| 11.08.14 13:12:28 | Shlédnuto:1384 | Petr   Re:Protandim
Rád bych si objednal z USA Protandim, ale nemám s tím žádné zkušenosti. Ctěl bych se zeptal paní Jitky na kterých stránkách Protandim objednává a jaké množství, děkuji za odpověď

| 13.08.14 07:55:14 | Shlédnuto:1307 | Jitka   Re:Protandim
Dobrý den,
objednávám na:
Pavelsvision (pavelsvision@gmail.com)
Objednávám si vždy na delší období,kvůli ceně dopravy...
Pavel Stuchlík je Čech,takže je domluva bezproblémová...:-)

| 13.08.14 10:16:55 | Shlédnuto:1355 | Petr   Re:Protandim
Dobrý den, děkuji za informaci, hned ho objednám, hezký den Petr

| 13.09.14 20:14:48 | Shlédnuto:1288 | Patrik   Re:Protandim
Zdravím, nevíte, zda ještě objednávání od pavelsvision@gmail.com funguje? Objednávám pravidelně, ale nyní jsem před 14 dny psal mail a dosud žádná odezva...

| 14.09.14 13:23:16 | Shlédnuto:1281 | Květa   Re:Protandim
Zdravím, objednávala jsem protandim někdy v dubnu přes p.Stuchlíka na uvedeném mailu, také trvalo dlouho než se ozval a dlouho než mi zásilka přišla. Tak se snad nic nezměnilo.

| 14.09.14 23:04:30 | Shlédnuto:1288 | Patrik   Re:Protandim
OK, díky :-) Budu tedy čekat.

| Návrat do diskuzí | Na začátek strany |


Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: nutné zadat
E-mail: není vyžadováno
Nadpis: nutné zadat
Zpráva:
Opiš kód: nutné zadat


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz