Diskuzní fórum Parent Project - svalová dystrofie

[ Zpět na téma ]


Eva Šerá , 28.01.09 21:27:23    Shlédnuto:17700

Zpráva:operace achilovky

Zdravím Vás všechny maminky bojovnice a jejich děti bojovníky.U mého syna byla ve 2letech zjištěna periferní kvadruparéza s centrálními prvky.Ty centrální prvky u něj znamenají spasticitu svalů.Nikdy nebyl moc ohebný a vytrvalý v chůzi,ale raději se až do 4let vozil na kočárku.Když jsme kočár opustili a začali více chodit měl syn úraz.Při bobování narazil do stromu a zlomil si stehenní kost.Oparace i následné vyndání titanových prutů proběhly bez komplikací.Rehabilitaci jsme však dostali až 4měsíce po úraze a vzhledem k synově spasticidě svalů máme zkrácenou achilovku.Cvičíme,už máme i retresní dlahu na noc a podlepené boty na den ---at si nekřiví páteř,ale vypadá,že se operaci achilovky navyhneme.Maminky nemáte někdo s operací nebo podobnou diagnozou zkušenost???A můj druhý snek taky bojuje!!Řekli mi,že vada není genetická a mně se narodil druhý syn se stejnou vadou--tedy periferní kvadruparézou.Má ted 18měsícu a nechodí ani nestojí.Prosím poradte mi nějaké přípravky na posilnění svalů.Cvičíme Vojtovu metodu,ale zatím jsme si vyplakali kýlu,takže ted budeme operovat tu.Děkuji za všechny rady.Musíme bojovat za naše miláčky.Eva


Předchozí příspěvek   Další příspěvek


© 2005-2015 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, spolek, Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz