Naše činnost, aktuality:


Rok 2012

 • Teplický deník - 19.12.2012 - ZADAR točil o Pepčovi se svalovou dystrofií. Postižený 15letý Jozef Suchý z Hrobu účinkuje v televizním spotu pro Parent Project. Přispět můžete i Vy! více zde.

 • V rámci slavnostní předávání Ceny Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické práce zaměřené na problematiku zdravotního postižení skončila v televizní kategorii na 3. místě reportáž Barbory Straňákové, Silvie Friedmannové a Terezy Stárkové, kterou vysílala Česká televize Praha - TEP 24, TÉMA: DUCHENOVA SVALOVÁ DYSTROFIE A VÝVOJ DÍTĚTE reportáž si přehrajete na této webové adrese: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10315080042-tep-24/212411058130009/video/. Celou tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde.

 • Tento týden začínáme naši novou informační kampaň, poprvé na celostátní úrovni. Již od 6.12. můžete vidět nový TV spot. Podařilo se nám vyjednat velký mediální prostor pro 34 spotů na TV PRIMA (TV PRIMA, COOL, LOVE), 33 spotů na TV Barandov a několik set TV spotů celkem na kabelových televizích. Podrobný rozpis vysílání naleznete zde. Kampaň je provázena tiskovou inzercí - zde si můžete prohlédnout náhled. Kampaň má i své web stránky www.sval.eu. Zde najdete jak TV spot tak i dokument Jak se TV spot natáčel. TV spot režíroval Jakub Kohák, koncept a grafiku inzerce jsme realizovali ve spolupráci s agenturou Ogilvy. Kampaň je realizována díky přispění Nadace ČEZ, díky partnerům, kteří pracovali na kampani zdarma a také díky médiím, které nám poskytli mimořádný mediální prostor v hodnotě několika milionů Kč. Věříme, že kampaň přispěje ke zvýšení povědomí o naši nemoci i naši organizaci Parent Project. Budeme rádi, pokud budete přes odkazy kampaň dále šířit. Spoty si můžete též prohlédnout na http://www.youtube.com/user/ParentProject

 • Pokud budete mít možnost na regionální nebo celostátní úrovni umístit zdarma TV spot, dokument nebo inzerci - dejte prosím vědět René Břečťanovi (tel: 724 603 202, e-mail: brectan.rene@gmail.com ). Děkujeme

 • Na informační kampani ke svalové dystrofii se podílí celá řada lidí a firem. Velké poděkování patří především Jakubu Kohákovi (režie TV spotu), Davidu Prombergerovi a jeho firmě SAVAGE (celková produkce), Janu Šťastnému (kamera), Janu Švejkarovi (dokument Jak se točil spot), Agentuře Ogilvy (spolupráce na konceptu, vizualizace kampaně, grafika, pomoc v jednání s médii), studiu UPP, studiu Soundsquare, agentuře Arakis, mediálním zastoupením. Poděkování patří také Nadaci ČEZ a MDA RIDE za finanční podporu kampaně. Zvláštní poděkování pak patří Jozefu a Heleně Suchých za odvahu a souhlas k natočení spotu.

 • Párenťáci “vyloupili“ Litomyšl - Dva kluci z PARENT PROJECTu, Adam Peška a Jozef Suchý, se zúčastnili Mikulášského poháru v boccie v Litomyšli. Naši kluci dosáhli velkého úspěchu. [ více informací ].

 • Kluci v Kladně na tréninku Rytířů - 5 kluků s PARENT PROJECTu s rodiči se v pátek místo školy jeli podívat na Rytíře do Kladna. Na trénink hokejistů v čele s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem. [ více informací ].

 • Parent Project podpořil mostecké házenkářky. Na státní svátek 17.11.2012, sehrály mostecké házenkářky před domácím publikem odvetu Evropského poháru s litevským mužstvem Zalgiris Kaunas. Z prvního zápasu si přivezly z Litvy náskok 4 gólů. Při domácím utkání jim fandili i kluci z PARENT PROJECTu. [ více informací ].

 • Koordinátorka projektu Podpory rodin s onemocněním SMA, paní Mgr. Helena Kočová, nám zaslala nabídku rané péče pro naše děti. Je to služba – sociální – která je do 7 let věku zdarma. Nabídka je zaměřena právě na rodiny s atrofií a dystrofií. V příloze naleznete možnosti rané péče – je možné z celé republiky – důležitý je ten věk. Rádi nabídneme poradenství, pomoc a případně pomůcky pro tento věk. Více naleznete v informačním a propagační letáku.

 • První listopadový den (1.11.2012 od 20 hodin) se v Chrámu Svatého Mikuláše (St. Nicholas Church) na Staroměstském naměstí uskutečnil charitativní koncert. Výtěžek koncertu je věnován na podporu boje se svalovou dystrofií. Akci pořádal NO CČSH Praha 1 - Staré město ve spolupráci s J.P.V. Agency. Pořadatelům děkujeme za podporu. [ více informací ].

 • DMD v pořadu "Máme hosty" Českého rozhlasu Pardubice. Paní Monika Bednářová je členkou sdružení Parent Project a ráda posluchačům předala informace, které s tímto onemocněním souvisejí jako radu a pomoc těm, kteří jsou v podobné situaci. Poslechněte si pořad ze záznamu. Více na stránkách Českého rozhlasu.

 • "Svatební dar" pro Parent Project. Možná jste si všimli finančních příspěvků na našem transparentním účtu s popisem "Svatební dar" a nejspíš Vás to udivilo proč to tak je a jestli se nejedná o nějakou chybu. Nás to udivilo taky, ale o nějaký ten týden dřív, když jsme do e-mailu dostali zprávu od pro nás neznámé Gábiny. [ více informací ].

 • Parentíci se zúčastnili IV. ročníku benefiční akce MDA RIDE - akce věnované lidem postižených svalovou dystrofií. Úžasná atmosféra, perfektně připravené stroje na dvou, třech i čtyřech kolech včetně jejich posádek, pečlivá příprava akce, pěkné počasí a především plno kamarádů, lidiček a firem, kteří se nám snaží pomáhat. Díky všem, kteří se zúčastnili. Byl to zážitek. [ více informací ].

 • 6. ročník soutěže O POHÁR STAROSTY OBCE v Rohovládově Bělé se vydařil. Počasí přálo celkem 21 družstvům mužů a žen, která poměřila své síly v požárním útoku. Za mohutného povzbuzování přihlížejících obsadily místní ženy pěkné druhé místo a muži pozici třetí. [ více informací ].

 • Informace o 9.ročníku střeleckého turnaje PARENT PROJECT CUP. Dne 9.6.2012 proběhl 9. ročník střeleckého turnaje PARENT PROJECT CUP. Tato tradiční akce proběhla opět na střelnici u obce Hluboká u Žihle. Předpověď počasí opět nebyla dobrá ale naštěstí se opět nepotvrdila. Počasí bylo ideální mírně, pod mrakem, lehce foukalo a teplota byla ideální – chvílemi na tričko a chvílemi na mikinu. Akce se letos účastnilo rekordní počet účastníků a byli jsme zvědaví jestli konečně někdo obhájí v mužské kategorii zlato. [ více informací ].

 • Evropské hry dětí a mládeže pod záštitou Evropského paralympijského výboru. Skvělý úspěch dětí z PARENT PROJECTu! Tým PARENT PROJECT - MDA RIDE se při své 1 účasti na Evropských hrách neztratil a přivezl stříbrnou a bronzovou medaili a jedno krásné 4. místo. V obou zastoupených kategoriích byli naši borci nejlépe umístěnými českými závodníky. [ více informací ].

 • Vážení přátelé, po cca 8 letech opouštíme Orlík a letos poprvé bude sraz PARENT PROJECT na Máchači v rekreačním středisku Poslův Mlýn v Doksech. Akce se koná v období 30.8.-2.9.2012. [ více informací ].

 • Vyjížďka Divočáků Třemošná konaná 19.5.2012 podpořila charitativní sbírku na výzkum svalové dystrofie. Vyjížďky se zúčastnilo 125 motocyklů a mezi nimi i naši přátelé z MDA RIDE. Během akce se na výzkum svalové dystrofie pro Parent Project opět vybíralo do stylového prasátka a prodávala trička. Celkem se podařilo vybrat 17.700 Kč. Více na www.divocacitremosna.cz.

 • Ve dnech 19.-20.5.2012 se v Hořicích konal 50.ročník FUCHS OIL 300 zatáček Gustava Havla. Pořádající AMK Hořice (www.amkhorice.cz) připravil pro kluky nejen zajímavý program (shlédnutí závodů, nahlédnutí do zákulisí závodů, prohlídku parkoviště závodních strojů, kontakt se závodníky, účast při slavnostním zahájení závodu a plno jiných nezapomenutelných zážitků), ale rozhodl se podpořit naše sdružení finančním příspěvkem ve výši 10.000,- Kč. Děkujeme za celý program pro kluky a za příspěvek na konto. Fotografie z celé akce naleznete ve fotogalerii

 • Další pozitivní zpráva přišla z motocyklového týmu Montáže Brož Racing Team (rt.montazebroz.cz). Jiří Brož o víkendu absolvoval poslední závod 300 zatáček Gustava Havla ve své kariéře a domů si z něj odváží dva poháry. Během celého víkendu probíhala charitativní akce pro sdružení Parent Project. Prodejem triček, ale i penězi, které Jirka obdržel za umístění v závodech, přispěl Montáže Brož Racing Team na konto sdružení částkou 21 tisíc korun. Gratulujeme k úspěchu v závodech a děkujeme za podporu. Tisková zpráva: Dvě bedny při hořickém loučení

 • Jiří Mára: „Cestuj s námi po Austrálii, nakresli obrázek a získej dárek.“ Kluci, máte možnost nakreslit obrázek na téma Austrálie, připojit svou vlastní fotografii a obojí poslat na níže uvedený mail. Váš obrázek a fotka se objeví v nové knize, kterou následně dostanete jako dárek. K tomu dokumentární film o Austrálii a snad i něco navíc. Termín pro zaslání je 31. července letošního roku. Věříme, že Vám udělá radost být součástí australského příběhu i získat pěknou odměnu. [ více informací ]

 • AWD nadace Pomoc dětem (http://www.awdnadace.cz) podpořila Parent Project částkou 117 038 Kč. Nadace společnosti AWD podpořila děti, které trpí svalovou dystrofií. Nadace podpořila zakoupení – nafukovací koupací vany, opravu dvou vozíčků, sedačkou Apollo a příslušenství k vozíčkům. Stejně jako naši dárci věříme, že dětem udělají velkou radost a zkvalitní každodenní život. Děkujeme za poskytnutou podporu.

 • Dne 2.6.2012 se uskuteční členská schůze občanského sdružení PARENT PROJECT v Praze, v restauraci u Kazdů (stejně jako v roce 2010 v ul Křižíkova 176/27, Praha 8 – Karlín (cca 300 m od stanice metra Florenc). Členská schůze začíná ve 12:00 hod. Pozvánka s programem.

 • IV. MDA RIDE se blíží. Poznamenejte si do kalendáře: 23. června 2012 – sobota - náplavka Hořejšího nábřeží u botelu Admirál. Více na www.mdaride.cz

 • Divočáci Třemošná pořádají 5. vyjížďku s podporou charitativní sbírky na výzkum svalové dystrofie. Akce se koná 19.5.2012 - JÍZDA PRO PARENT PROJECT. Více na: www.divocacitremosna.cz

 • Na letošním HERVIS 1/2 Maratonu Praha jsme za Parent Project ujeli a uběhli celkem 251 km!! Díky všem, kteří jste přijeli reprezentovat nebo fandit na letošní Hervis 1 Maraton. Zase nás bylo vidět o něco více než vloni a to je dobře. I přes nepřízeň počasí jsme si to doufám všichni užili. [ více informací ]

 • Pozvánka na 3. pánský mejdan (společná akce tatíků a jejich synků) v Chlumu u Třeboně. Hola hola Zděnkové, máme tu pozvánku na 3. pánský mejdan v Chlumu u Třeboně. Celé se to odehraje od 19.9 (středa) do 23.9 (neděle). Ubytování opět v RS Lesák v našem oblíbeném Pařezu.[ více informací ]

 • Ples pro Jakuba, který se konal V pátek 3.2.2012 v kulturním domě Budišově nad Budišovkou, přinesl částku 7000,- na konto výzkumu a budoucí léčby nemoci. [ více informací ]

 • Parent Project jako hlavní partner charitativního projektu Running With Those That Can´t (RWTTC) na dalším ročníku HERVIS 1/2 Maratonu Praha, který se koná 31.3. 2012. Je to příležitost poskytnout našim klukům nezapomenutelný zážitek v podobě aktivní účasti na tomto dnes již světovém závodu. Kluci jedou závod ve speciálním sportovním vozílku a tlačí jej štafeta 4-6 lidí. [ více informací ]

 • Členský příspěvek na rok 2011 činí opět 200,- Kč za člena a je splatný do konce února 2012 na provozní účet 194971330/0300. Při platbě uvádějte jako "VS - variabilní symbol" vaše telefonní číslo a ve "Zprávě pro příjemce" uveďte své jméno. V případě nejasností Vás budeme kontaktovat na uvedeném telefonním čísle.


Archív: 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004


© 2001-2012 Parent Project - svalová dystrofie, Česká republika
E-mail: parentproject@parentproject.cz, Telefon: 776 001 206-7
Sídlo sdružení: PARENT PROJECT, o.s., Větrná 262, 550 01 Broumov
Zasílací adresa: PARENT PROJECT, o.s., Husova 245, 417 04 Hrob
Dotazy a připomínky k webovým stránkám: webmaster@parentproject.cz